Ούνικς-Αρμάνι 97-71: Σάρωσαν τους πρωτοπόρους οι Ρώσοι

Η Ούνικς Καζάν επικράτησε άνετα εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 97-71, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 5-5, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 8-2.

Η Ούνικς Καζάν πήρε μια ευρεία νίκη κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο, αφού επικράτησε με  και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-5, ενώ η Ιταλική ομάδα έπεσε στο 8-2.

Η Αρμάνι Μιλάνο ξεκίνησε καλύτερα στα πρώτα λεπτά (9-4, 4' λεπτό), με την Ούνικς Καζάν να βρίσκει απαντήσεις και να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-17). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 25-16, προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-33).

Η Ρωσική ομάδα ανέβασε τους ρυθμούς της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-16, προηγήθηκε με 22 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (71-49).  Η Ούνικς Καζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 97-71.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν οι Καναάν και Μάγιο με 22 και 20 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Ντατόμε, Μέλι και Σίλντς με δέκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 19-17, 44-33, 71-49, 97-71