Μπάγερν-Βιλερμπάν 73-65: Με κορυφαίους τους Ρούμπιτ και Λούτσιτς

H Mπάγερν Μονάχου υπερασπίστηκε την έδρα της και επικράτησε της Βιλερμπάν με 73-65, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 6-7, ενώ η Γαλλική ομάδα έπεσε στο 7-6.

Η Βιλερμπάν ξεκίνησε καλύτερα στον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-12). Άμεση ήταν η απάντηση των Βαυαρών, οι οποίοι με ένα επί μέρους σκορ 27-18, προσπέρασαν μπροστά και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (39-38).

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και διευρύνοντας το, προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-54).  Η Μπάγερν Μονάχου κράτησε την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Βιλερμπάν εντός έδρας με 73-65.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Ρούμπιτ (12ρ. και ένα ασίστ) και Λούτσιτς (8ρ. και μία ασίστ) με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισε ο Οκόμπο με 14 πόντους, με τους Γκιστ και Τζόουνς (5ρ. και πέντε ασίστ) να σκοράρουν από δέκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 12-20, 39-38, 58-54, 73-65