Μπάγερν-Μονακό 78-83: Απόδραση από την Βαυαρία με «26αρα» Τζέιμς

H Mονακό επικράτησε εκτός έδρας της Μπάγερν Μονάχου με 83-78, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 8-11 και την 12η θέση, ενώ οι Βαυαροί με το ίδιο ρεκόρ είναι στην ενδέκατη θέση.

Στα πρώτα λεπτά η Μονακό είχε το πάνω χέρι, με την Μπάγερν Μονάχου να απαντάει κυρίως με τους έντεκα πόντους από τον Κόρει Γουόλντεν (3/4 τρίποντα), αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-18). Αν και οι Βαυαροί είχαν το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκάλεπτου οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι με δώδεκα σερί πόντους και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-35).

Οι Μονεγάσκοι είχαν το πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-54). Η Μονακό διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 83-78.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Τζέιμς (4ρ. και έξι ασίστ) και Άντζουσιτς με 26 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Γουόλντεν και Λούτσιτς με 26 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-19, 35-40, 54-62, 78-83

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.  Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.