ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βιλερμπάν 90-83: Με «27αρα» Χάκετ υπέταξε τους Γάλλους

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε εντός έδρας της Βιλερμπάν με 90-83 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 12-7,, ενώ η Γαλλική ομάδα έπεσε στο 8-10.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας να έχει τον πρώτο λόγο, αλλά το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-23). Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (40-39).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την Ρωσική ομάδα να βρίσκει απαντήσεις και να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-61). Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 28-22, επικράτησε εντός έδρας της Βιλερμπάν με 90-83.

Από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας διακρίθηκαν οι Χάκετ και Σβεντ με 27 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Νάιτ και Οκόμπο με 16 και 15 πόντους

Δεκάλεπτα: 23-23, 40-39, 62-61, 90-83

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.