Άλμπα-Ζαλγκίρις 82-74: Συνεχίζουν νικηφόρα οι Βερολινέζοι και ελπίζουν

Η Άλμπα Βερολίνου υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Ζαλγκίρις Κάουνας με 82-74, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 10-16 (14η θέση), με τους "πράσινους" να πέφτουν στο 6-20 (18η θέση).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με τον Άλμπα να έχει τον πρώτο λόγο, αλλά το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-24). Οι Βερολινέζοι ήταν καταιγιστικοί στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 20-6 και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-30).

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και μείωσαν στους τρεις πόντους την διαφορά (53-50, 28' λεπτό), με την Γερμανική ομάδα να διαχειρίζεται την κατάσταση και να προηγείται με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-50). Η Άλμπα Βερολίνου διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ζαλγκίρις Κάουνας με 82-74.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Τίμαν και Σμιθ με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Ζαλγκίρις Κάουνας ξεχώρισαν οι Καβανό και Μιλάκνις με 18 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-24, 44-30, 59-50, 82-74

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.