Άλμπα-Μπαρτσελόνα 79-95: Με σβηστές τις μηχανές οι μπλαουγκράνα

Η Μπαρτσελόνα νίκησε εκτός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 95-79 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 20-5 (1η θέση), ενώ η Γερμανική ομάδα έπεσε στο 9-14 (12η θέση).

Η Μπαρτσελόνα είχε το πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-13). Αν και η Άλμπα Βερολίνου μείωσε την διαφορά στους δύο πόντους (28-26, 15' λεπτό), οι μπλαουγκράνα βρήκαν λύσεις και ήταν πιο αποτελεσματικοί, για αυτό προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-39).

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και δημιούργησαν μια διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων, με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-58). Η Μπαρτσελόνα στην τέταρτη περίοδο κράτησε την διαφορά της σε διψήφιο αριθμό στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 95-79.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Μίροτιτς και Κούριτς με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα, με τον Καλάθη να κάνει ένα ακόμα εξαιρετικό παιχνίδι με εννέα πόντους. δύο ασίστ και οχτώ ριμπάουντ σε 26:17 λεπτά. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Ντα Σίλβα και Σμιθ με 13 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 13-21, 39-47, 58-73, 79-95

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή. Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.