Μπάγερν-Ερ. Αστέρας 82-57: Πάρτι πρόκρισης για τους Βαυαρούς

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εντός έδρας του Ερυθρού Αστέρα με 82-57 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-12, ενώ η ομάδα από την Σερβία έπεσε στο 11-15.

Ο Ερυθρός Αστέρας είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα, ενώ αν και δεν ξέφυγε στο σκορ, ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-15). Η Μπάγερν Μονάχου πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 27-15, προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-33)>

Οι Βαυαροί ανέβασαν την διαφορά τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 21-10, προηγήθηκαν με 20 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-43). Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας τον Ερυθρό Αστέρα με 82-57.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Ρούμπιτ και Τόμας με 22 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Κάλινιτς και Μίτροβιτς με 12 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-18, 42-33, 63-43, 82-57

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.