Άλμπα-Αρμάνι 83-63: Τρίτη σερί νίκη για τους Βερολινέζους

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 83-63, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ με 6-12.

Πιο δυνατή αρχή έκανε η Άλμπα Βερολίνου στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-12). Αν και η Αρμάνι μείωσε στους δύο πόντους στο 16' λεπτό (35-33), η γερμανική ομάδα είχε τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα σερί δέκα πόντων, προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-33).

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την διαφορά στους 14 πόντους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου. Αν και η ιταλική ομάδα πίεσε στα επόμενα λεπτά να μειώσει την διαφορά, οι "κίτρινοι-μπλε" προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-51). Η Άλμπα Βερολίνου ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 23-12, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 83-63

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Λο και Σμιθ με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Λουβαβου-Καμπαρό και Ντέιβις με 16 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-12, 45-33, 60-51, 83-63