Μονακό-Αρμάνι 101-88: Με υπογραφή των Οκόμπο και Τζέιμς

Η Μονακό νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 101-88 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-8, ενώ η ιταλική ομάδα έπεσε στο 6-15.

Δυνατό ξεκίνημα για την Μονακό, με την Αρμάνι να ισοφαρίζει στο 7' λεπτό (19-19). Η ομάδα από το Πριγκιπάτο με ένα επί μέρους σκορ 10-3, ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-22). Αν και η ιταλική ομάδα μείωσε την διαφορά στους τρεις πόντους στο 13' λεπτό (33-30), οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-50).

Παρότι οι Μονεγάσκοι πήραν προβάδισμα με δέκα πόντους στο 21' λεπτό (60-50), οι φιλοξενούμενοι είχαν λύσεις και ισοφάρισαν στο 25' λεπτό (70-70). Η ομάδα του Πριγκιπάτου κράτησε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (80-74). Η Μονακό ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-14 και νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 101-88.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Οκόμπο (1ρ. και επτά ασίστ) και Τζέιμς (4ρ. και δέκα ασίστ) με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Λουβαβού-Καμπαρό (3ρ. και τρεις ασίστ) και Μήτρου Λονγκ (2ρ. και πέντε ασίστ) με 19 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 29-22, 57-50, 80-74, 101-88