Μπαρτσελόνα-Ζαλγκίρις 93-74: Με σούπερ Μίροτιτς επικράτησαν οι μπλαουγκράνα

Η Μπαρτσελόνα νίκησε εντός έδρας την Ζαλγκίρις Κάουνας με 93-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 18-8, ενώ οι "πράσινοι" έπεσαν στο 13-13.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Μπαρτσελόνα να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-17). Οι μπλαουγκράνα ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 27-19, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-36).

Οι γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 31-18, προηγήθηκαν με 23 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (77-54). Η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ζαλγκίρις Κάουνας με 93-74.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Μίροτιτς και Σατοράνσκι με 28 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Ζαλγκίρις Κάουνας ξεχώρισαν οι Μπραζντέικις και Μπιρούτις με 15 και δώδεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-17, 46-36, 77-54, 93-74