Ζαλγκίρις-Βιλερμπάν 85-67: Καταιγιστικοί οι πράσινοι με ηγέτη τον Μπραζντέικις

Η Ζαλγκίρις Κάουνας νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 85-67 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-13, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 8-20.

Πιο δυνατά άρχισε η Βιλερμπάν, η οποία είχε τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-16). Η Ζαλγκίρις Κάουνας πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 31-15, προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-37).

Οι "πράσινοι" παρέμειναν μπροστά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-50). Η Ζαλγκίρις Κάουνας διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 85-67.

Από την Ζαλγκίρις Κάουνας διακρίθηακν οι Μπραζντέικις και Τέιλορ με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισε ο Μάθιους με 18 πόντους, με τους Μποστ και Φαλ να σκοράρουν από δέκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 16-22, 47-37, 65-50, 85-67