Σαλόν-Βιλερμπάν 109-107: Πρώτη ήττα στην τρίτη παράταση για την ASVEL

Η Βιλερμπάν γνώρισε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γαλλίας με αντίπαλο την Σαλόν με σκορ 109-107 στην τρίτη παράταση του παιχνιδιού (!)

55 ολόκληρα αγωνιστικά λεπτά χρειάστηκαν να περάσουν για να επικρατήσει η Σόλε την Βιλερμπάν με σκορ 109-107 για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Για την Σαλόν αυτή είναι η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ οι Γάλλοι σημείωσαν την πρώτη τους ήττα.

Η Βιλερμπάν είχε την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι αλλά ο Μαλεντόν αστόχησε σε σουτ τριών πόντων.

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Ρίστιτς με 23 πόντους, Μόρις 18 πόντους και Σάκιτς με 17.

Για την Βιλερμπάν ο Μαλεντόν τελείωσε το παιχνίδι με 23 πόντους, επτά ριμπάουντ και επτά ασσίστ.

Τα δεκάλεπτα: 22-25, 43-46, 61-64, 80-80 (κ.α.), 87-87 (1η παρ.), 96-96 (2η παρ.), 109-107