Ερ. Αστέρας-Σπλιτ 83-74: Με 25αρα του Πετρούσεβ

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε εντός έδρας την Σπλιτ με 83-74 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 21-3. ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 10-16.

Ο Ερυθρός Αστέρας είχε τον πρώτο λόγο στην πρώτη περίοδο και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο 10' λεπτό (23-21). Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα σε τρεις περιπτώσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά οι ερυθρόλευκοι παρέμειναν στην πρωτοπορία και προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-36).

Οι γηπεδούχοι κράτησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, παρότι η διαφορά έμεινε σε χαμηλά επίπεδα και προηγήθηκαν με δύο πόντους (63-61). Ο Ερυθρός Αστέρας είχε το πάνω χέρι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 20-13, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Σπλιτ με 83-74.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Πετρούσεβ και Νέντοβιτς με 25 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Σπλιτ ξεχώρισαν οι Σόρτερ και Σουλιβάν με 21 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-21, 39-36, 63-61, 83-74