Ερυθρός Αστέρας- Κρκα 88-62: Έκαναν το 5/5 οι «ερυθρόλευκοι»

Ο Ερυθρός Αστερας υπερασπίστηκε την έδρα του και νίκησε την Κρκα Νόβο Μέστο με 88-62, κάνοντας το 5/5 στην φετινή σεζόν της Αδριατικής λίγκας και παραμένοντας στην πρώτη θέση, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 1-4 και την 11η θέση.

Ο Ερυθρός Αστέρας ήταν μπροστά στο προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περιόδου με τρεις πόντους (18-15) και ξέφυγε με ένα επί μέρους 26-14 στην δευτερη περίοδο, με αποτέλεσμα να έχει διαφορά 12 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (41-29).

Οι "ερυθρόλευκοι" διατήρησαν την διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας αποτελεσματικό μπάσκετ και νίκησαν την Κρκα με 88-62, κάνοντας το 5/5 στην φετινη σεζόν της Αδριατικής λίγκας.

Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Ντόμπριτς και Γουόλντεν με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Κρκα διακρίθηκαν οι Βράμπατς και Σκίφιτς  με 13 και 11 πόντους.

Περίοδοι:  18-15, 41-29, 67-46, 88-62