Μπούντουσνοστ-Ερ. Αστέρας 56-76: Με 21αρα του Μίτροβιτς και double double του Καμπάτσο

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε εκτός έδρας την Μπούντουσνοστ με 76-56 και ανέβασε το ρεκόρ τους στο 13-1, ενώ οι γηπεδούχοι πήγαν στο 9-6.

Καλύτερη αρχή για τον Ερυθρό Αστέρα, ο οποίος προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-25). Αν και πίεσαν οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι ερυθρόλευκοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (53-43). Ο Ερυθρός Αστέρας ανέβασε ταχύτητα στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 23-13, νίκησε εκτός έδρας την Μπούντουσνοστ με 76-56.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Μίτροβιτς και Ντόμπριτς με 21 και 18 πόντους αντίστοιχα, με τον Καμπάτσο να έχει 14 πόντους, 12 ασίστ και δύο ριμπάουντ. Από την Μπούντουσνοστ ξεχώρισαν οι Γκριν και Ο' Μπράιαν με 14 και οχτώ πόντους.

Δεκάλεπτα: 12-19, 25-37, 43-53, 56-76