Ζαντάρ-Ερ. Αστέρας 76-95: Με 29αρα του Νέντοβιτς

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε εκτός έδρας την Ζαντάρ με 95-76 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 17-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 9-10.

Δυνατό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες, με τον Ερυθρό Αστέρα να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-18). Οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν ρυθμό και με ένα επί μέρους σκορ 25-13, προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-31).

Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-56). Ο Ερυθρός Αστέρας διατήρησε το προβάδισμα του στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Ζαντάρ με 95-76.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Νέντοβιτς και Μίτροβιτς με 29 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Ζαντάρ ξεχώρισαν οι Μπόζιτς και Ντρέζνιακ με 25 και 21 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-22, 31-47, 56-73, 76-95