Ερ. Αστέρας-Μπόρατς 89-64: Άνετα στα ημιτελικά του Κυπέλλου Σερβίας οι ερυθρόλευκοι

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε την Μπόρατς με 89-64 για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Σερβίας και προκρίθηκε στους "4" της διοργάνωσης, εκεί που θα αντιμετωπίσει την Παρτιζάν.

Αν και ο Ερυθρός Αστέρας πήρε προβάδισμα με τέσσερις πόντους στο 2' λεπτό (4-0), η Μπόρατς ανέβασε ρυθμό και προηγήθηκε με έντεκα πόντους σε δύο περιπτώσεις. Παρά την πίεση των αντιπάλων, η Μπόρατς ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-17). Η ομάδα από το Βελιγράδι ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 18-12, προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (35-31).

Οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν ταχύτητα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με ένα επί μέρους σκορ 29-17 και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-48). Ο Ερυθρός Αστέρας ήταν καταιγιστικός στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 25-16, κατάφερε να νικήσει την Μπόρατς με 89-64 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Σερβίας, εκεί που θα αντιμετωπίσει την Παρτιζάν.

Δεκάλεπτα: 17-19, 35-31, 64-48, 89-64