EuroCup: Άνετα η Παρτιζάν, με ανατροπή η Ανδόρα, έκανε το 2/2 η Μπούντουσνοστ

Πέρα από τις νίκες των Ούνικς Καζάν, Μόρναρ Μπαρ και Τρέντο, οι Παρτιζάν, Ανδόρα και Μπούντουσνοστ νίκησαν τις Βενέτσια, Αντβέρπ Τζάιαντς και Λεβαλουά, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του EuroCup της φετινής σεζόν.

Αναλυτικά:

Λεβαλουά- Μούντουσνοστ: 83-89

Η Μπόυντουσνοστ μπήκε δυνατά στον αγώνα (28-11), αλλά το επί μέρους 23-10 της Λεβαλουά στην δεύτερη περίοδο, ισορρόπησε την κατάσταση, με την ομάδα από το Μαυροβούνιο να προηγείται μόλις με τέσσερις πόντους στο ημίχρονο (38-34). Η Μπούντουσνοστ διαχειρίστηκε σωστά το σκορ και νίκησε την Λεβαλουά που κοουτσάρει ο Γιούρι Ζντόβς με 89-83.

Από την Γαλλική ομάδα ξεχώρισαν οι Γκρέι και Μπράουν με 19 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους νικητές διακρίθηκαν οι Ριντ με 22 πόντους και 8 ριμπάουντ και Ετζίμ με 16 πόντους.

Περίοδοι: 11-28, 34-38, 54-61, 83-89

Άντβερπ Τζάιαζντς-Ανδόρα: 60-71

Αν και η Αντβέρπ Τζάιαντς ήταν μπροστά στο ημίχρονο με δέκα πόντους (47-37), οι γηπεδούχοι κόλλησαν... στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχαν συνολικά μόλις 14 πόντους, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα η Ανδόρα να νικήσει τους Αντβέρπ Τζάιαντς με 71-60.

Περίοδοι:  26-22, 47-37, 54-54, 60-71

Παρτιζάν- Βενέτσια: 95-73

Η Βενέτσια είχε το προβάδισμα με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (43-42), όμως η Παρτιζάν με ένα επί μέρους 33-15 στην τρίτη περίοδο ξέφυγε, κάνοντας το 75-58. Οι Σέρβοι νίκησαν την Βενέτσια με 95-73, κάνοντας την πρώτη τους νίκη στο EuroCup της φετινής σεζόν.

Από τους νικητές ξεχώρισαν οι Τόμας και Μίλερ-Μακλιντίρε με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Βενέτσια διακρίθηκαν οι Βατ και Μπράμος με 16 και 11 πόντους.

Περίοδοι: 23-23, 42-43, 75-58, 95-73