EuroCup: Άνετες νίκες για Βίρτους Μπολόνια και Ανδόρα

Η Βίρτους Μπολόνια και Ανδόρα νίκησαν τις Άντβερπ Τζάιαντς και Λιετκαμπέλις, στους αγώνες της Τρίτης (27/10) για το EuroCup.

Αναλυτικά:

Αντβέρπ Τζάιαντς- Βίρτους Μπολόνια: 76-95

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα από την πρώτη περίοδο (23-19) και βρέθηκαν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-33). Η Βίρτους Μπολόνια συνεχώς ανέβαζε την διαφορά στην δεύτερη περίοδο και τελικώς νίκησε την Αντβέρπ Τζάιαντς με 95-76.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Άνταμς με 24 πόντους, ενώ από την Βίρτους Μπολόνια διακρίθηκαν οι Σμιθ και Φαγιέ με 16 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 19-23, 33-43, 54-71, 76-95

Ανδόρα-Λιετκαμπέλις: 76-66

Περίοδοι: 15-19, 39-38, 58-52, 76-66

Αν και η Λιετκαμπέλις ήταν μπροστά (19-15), η Ανδόρα είχε το προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου (39-38). Η ομάδα από το Πριγκιπάτο κράτησε το προβάδισμα και νίκησε τους φιλοξενούμενους με 76-66.

Από την Ανδόρα οι Πέρεζ και Σενγκλίν έβαλαν 16 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Λιετκαμπέλις διακρίθηκε ο Βινάλες  με 23 πόντους.