EuroCup: Νίκησαν οι Μπούρζ και Λεβαλουά, σπουδαία εκτός έδρας νίκη για Ούλμ (vids)

Οι Ούλμ, Μπουρζ και Λεβαλουά νίκησαν τις Μόρναρ Μπαρ, Μπαχτσεσεχίρ και Ουνικάχα Μάλαγα αντίστοιχα, στους αγώνες της Τρίτης (3/11) για το EuroCup.

Μόρναρ Μπαρ-Ούλμ: 66-82

Η Ούλμ πάτησε το γκάζι στην πρώτη περίοδο και πέρασε μπροστά με διαφορά οχτώ πόντων (27-19). Αλλά η Μόρναρ Μπαρ είχε ένα επί μέρους 24-14 και είχε δύο πόντους διαφορά από την Γερμανική ομάδα στο τέλος του ημιχρόνου (43-41). Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα επί μέρους 41-15 στο δεύτερο ημίχρονο και συνεπώς η Ούλμ πήρε το ¨διπλό" στην έδρα της Μόρναρ Μπαρ με 82-66.

Από την Μόρναρ Μπαρ ξεχώρισε ο Πουλέν με 16 πόντους, ενώ οι Σμιθ και Γουάιτχεντ πρόσθεσαν από 15 πόντους. Από την Ούλμ διακρίθηκαν οι Οσετκόφσκι και Γουίλκινς με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 19-27, 43-41, 52-66, 66-82

Μπουρζ-Μπαχτσεσεχίρ: 79-77

Η Μπούρζ είχε το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο (21-19) και είχε διαφορά οχτώ πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (43-35). Η Μπαχτσεσεχίρ αν και πέρασε μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-57), δεν κατάφερε να νικήσει την γαλλική ομάδα. Η Μπούρζ διαχειρίστηκε καλύτερα την κατάσταση και νίκησε την Μπαχτσεσεχίρ με 79-77.

Από την Μπούρζ διακρίθηκαν οι Ράιτ και Άντιουσιτς με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπαχτσεσεχίρ ξεχώρισαν οι Γκριν και Ακπινάρ με 27 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 21-19, 43-35, 57-58, 79-77

Λεβαλουά-Ουνικάχα Μάλαγα: 90-80

Η Ουνικάχα Μάλαγα ήταν μπροστά στην πρώτη περίοδο (25-20) και είχε διαφορά τεσσάρων πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (44-40). Η Λεβαλουά όμως αντέδρασε και έφερε το ματς στα ίσα στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-59). Η Λεβαλουά, έπαιξε πιο αποτελεσματικά και νίκησε την Ουνικάχα Μάλαγα με 90-80.

Από την Λεβαλουά, ξεχώρισαν οι Μπράουν και Γκινάτ με 18 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ουνικάχα Μάλαγα διακρίθηκαν οι Μπριθουέλα και Αμπρομάιτις  με 19 και 15 πόντους.

Περίοδοι: 20-25, 40-44, 59-59, 90-80