Αμβούργο-Άλμπα 63-83: Με σβηστές τις μηχανές επικράτησαν οι κίτρινοι

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εκτός έδρας το Αμβούργο με 83-63 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 27-2, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 10-19.

Η Άλμπα άρχισε δυνατά και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-11). Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την διαφορά τους και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-32).

Η ομάδα από το Βερολίνο ανέβασε ρυθμό και με ένα επί μέρους σκορ 28-15, προηγήθηκε με 21 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-47). Η Άλμπα Βερολίνου διατήρησε το προβάδισμα στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας το Αμβούργο με 83-63.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Τίμαν και Λάμερς με 16 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από το Αμβούργο ξεχώρισαν οι Σόρμαν και Μάισνερ με 14 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 11-20, 32-40, 47-68, 63-83