Ουλμ-Άλμπα 77-91: Διπλό για τους Βερολινέζους που έκαναν το 1-1 στην σειρά

H Άλμπα Βερολίνου νίκησε εκτός έδρας την Ούλμ με 91-77 και έκανε το 1-1 στην σειρά των προημιτελικών του γερμανικού πρωταθλήματος.

Αν και η Άλμπα ξεκίνησε καλύτερα στον αγώνα και είχε τον πρώτο λόγο, η Ούλμ ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-20). Οι "πορτοκαλί" ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 27-18, προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-39).

Οι "κίτρινοι-μπλε" πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 29-14, προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-61). Η Άλμπα Βερολίνου είχε ένα επί μέρους σκορ 23-16 στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Ούλμ με 91-77, κάνοντας το 1-1 στην σειρά των προημιτελικών του γερμανικού πρωταθλήματος.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκε ο Σμιθ με 18 πόντους, με τους Προτσίντα και Σίκμα να σκοράρουν από 14 πόντους έκαστος. Από την Ούλμ ξεχώρισαν οι Πολ και Τζάλλοου με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 20-21, 47-39, 61-68, 77-91