Χάιντελμπεργκ-Άλμπα 81-90: Διπλό με 21αρα του Ματ Τόμας

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εκτός έδρας την Χάιντελμπεργκ με 90-81 στην πρώτη αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος. Οι "κίτρινοι" έκαναν το 1-0, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 0-1.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι κυρίως στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους "κίτρινους" να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-39).

Η Άλμπα Βερολίνου διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε την Χάιντελμπεργκ εκτός έδρας με 90-81.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκε ο πρώην παίκτης του Παναθηναικού,  Ματ Τόμας με 21 πόντους, ενώ ο Τίμαν (10 ριμπάουντ και 4 ασίστ) και ο Μπράουν είχαν από 14 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Χάιντελμπεργκ ξεχώρισαν οι Κέστελοοτ και Μακγκουίρλ με 20 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 17-21, 39-44, 58-70, 81-90