Όλντενμπουργκ-Μπάγερν 77-67: Εκτός έδρας ήττα για τους Βαυαρούς που ήταν άστοχοι

Η Όλντενμπουργκ νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 77-67, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 1-1.

Αν και οι Βαυαροί πήραν προβάδισμα με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-21), οι "κίτρινοι" ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-39).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-54). Η Όλντενμπουργκ διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 77-67. Η ομάδα του κόουτς Πάμπλο Λάσο ήταν άστοχη και είχε μόλις 16/32 δίποντα, αλλά και 6/26 τρίποντα.

Από την Όλντενμπουργκ διακρίθηκαν οι Μάννινγκ και Ράσελ με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Μπόνγκα και Όμπστ με 16 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-26, 45-39, 58-54, 77-67