Μπάγερν - Τσέμνιτζ 77-76: Την... γλίτωσε ο Ζίπσερ από τον κάζο

Με δύο εύστοχες βολές του Ζίπσερ, 2'' πριν το τέλος, η Μπάγερν Μονάχου γλίτωσε τα χειρότερα και νίκησε την Τσέμνιτζ με 77-76, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 8-2, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 3-8.

Η Μπάγερν Μονάχου πάτησε το γκάζι από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με εννιά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-17). Αν και οι Βαυαροί βρέθηκαν να προηγούνται με 13 πόντους (36-23) στην δεύτερη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν την διαφορά στους έξι πόντους (39-33).

Η Τσέμνιτζ με ένα δικό της επί μέρους σκορ 24-18, μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και πέρασε μπροστά ακόμη και με τέσσερις πόντους (57-53), με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-57). Αν και οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρους του αγώνα (70-62), η Μπάγερν Μονάχου έπαιξε πιο αποτελεσματικά με δύο εύστοχες βολές του Ζίπσερ, 2'' πριν το τέλος, νίκησε την Τσέμνιτζ με 77-76.

Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Βέιλερ-Μπαμπ με 19 πόντους και 11 ριμπάουντ και Ζίπσερ με 13 πόντους. Από την Τσέμνιτζ διακρίθηκε ο Γουίνμπεργκ με 16 πόντους, ενώ οι Θόρντον και Χάρις σκόραραν από 13 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 26-17, 39-33, 57-57, 77-76