Σκαϊλάινερς-Άλμπα 60-94: Νίκη στο ρελαντί για τους Βερολινέζους

Η Άλμπα Βερολίνου "απέδρασε" από την Φραγκφούρτη, επικρατώντας των Σκαϊλάινερς με 94-60, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 20-3 και την δεύτερη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 10-14 και την ένατη θέση.

Η Άλμπα Βερολίνου μπήκε πιο δυναμικά στο παιχνίδι και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι με 15 πόντους μπροστά στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-10). Οι Σκαϊλάινερς μείωσαν την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να έχουν προβάδισμα με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου.

Ίδιο σκορ παρέμεινε και στην τρίτη περίοδο (66-56), αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Βερολινέζοι κατάφεραν με ένα επί μέρους σκορ 28-4, να νικήσουν την ομάδα από την Φρανκφούρτη με 94-60.

Από τους Σκαϊλάινερς ξεχώρισαν οι Μόμπλει και Κέσενς με 14 και 10 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Έρικσον και Σίβα με 18 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 10-25, 35-45, 56-66, 60-94