Βόννη-Άλμπα 75-80: Σίβα και Σίκμα την οδήγησαν στην νίκη

Η Άλμπα Βερολίνου επικράτησε εκτός έδρας της Βόννης με 80-75, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 22-4 και την δεύτερη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 10-16 και την δωδέκατη θέση.

Η Βόννη ξεκίνησε πιο δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου. Η Άλμπα Βερολίνου με ένα επί μέρους σκορ 21-13, κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και να προηγηθεί με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-55). Οι Βερολινέζοι διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά την κατάσταση στην τέταρτη περίοδο και παρά την πίεση της Βόννης, επικράτησαν εκτός έδρας με 80-75.

Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Σίκμα και Σίβα με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Βόννη διακρίθηκαν οι Μπαμπ και Φίλμορ με 18 και 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 42-37, 55-58, 75-80