Μπάγερν–Μπραουνσβάιγκ 83-85: Ήττα στο Βαυαρικό ντέρμπι μετά το «διπλό» στο Παλάου

Η Μπράουνσβαιγκ πήρε το ντέρμπι της Βαυαρίας, επικρατώντας της Μπάγερν με 85-83, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 10-17 και την δωδέκατη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 22-7 και την τρίτη θέση.

Η Μπράουνσβαινγκ είχε το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο (18-16), με την Μπάγερν να απαντάει στο δεύτερο δεκάλεπτο και να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (38-37).  Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν τον αγώνα, με την Μπάγερν Μονάχου να περνάει μπροστά με τρεις πόντους στο 38' (81-78). Η Μπράουνσβαιγκ με ένα επί μέρους σκορ 7-2, κατάφερε να νικήσει με 85-83.

Από την Μπράουνσβαινγκ ξεχώρισαν οι Τζάλοου και Βέλιτσκα με 24 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Ραντόσεβιτς και Λούτσιτς με 23 και 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 16-18, 38-37, 60-68, 83-85.