Γκέτινγκεν-Μπάγερν 90-102: Με rotation πήρε το διπλό και τώρα το μυαλό στο Μιλάνο

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εκτός έδρας της Γκέτινγκεν με 102-90, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 24-8 και την τρίτη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 12-18 και την δέκατη θέση.

Η Μπάγερν Μονάχου την Τρίτη του Πάσχα (4/5) θα αντιμετωπίσει την Αρμάνι Μιλάνο στο μεγαλύτερο challenge της ευρωπαικής ιστορίας της και για αυτό το λόγο στο ματς με την Γκέτινγκεν δεν έπαιξαν οι  Μπόλντγουιν, Σϊλεϊ, Λούτσιτς, Ζίπσερ, Γκιστ και Σίσκο.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την Μπάγερν Μονάχου με ένα επί μέρους σκορ 27-18, να προηγείται με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-44). Οι Βαυαροί συνέχισαν να ανεβάζουν την διαφορά και επικράτησαν εκτός έδρας της Γκέτινγκεν με 102-90.

Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Γκραντ και Έρσεκ με 21 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Γκέτινγκεν διακρίθηκαν οι Λόμας και Μπούκερ με 20 και 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-25, 44-52, 62-77, 90-102