Άλμπα-Αμβούργο 82-59: Έκαναν το 1-0 οι Βερολινέζοι στα προημιτελικά

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε άνετα το Αμβούργο με 82-59, κάνοντας το 1-0 στα προημιτελικά του Γερμανικού πρωταθλήματος.

Η Άλμπα Βερολίνου ξέφυγε στο σκορ και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-18). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν και διεύρυναν το προβάδισμα, με αποτέλεσμα να προηγούνται με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-31).

Οι Βερολινέζοι έτρεξαν ένα επί μέρους σκορ 22-8 στην τρίτη περίοδο και έφτιαξαν διαφορά 31 πόντων (70-39). Παρά το γεγονός ότι το Αμβούργο μείωσε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο, η Άλμπα Βερολίνου κατάφερε να νικήσει με 82-59.

Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Λο και Φοντέκιο με 19 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από το Αμβούργο διακρίθηκαν οι Σορτς και Κουτμπερτσον με 11 και εννιά πόντους.

Περίοδοι: 30-18, 48-31, 70-39, 82-59