Εκτός έδρας ήττα για την Μπάγερν, νίκη και για Μπάμπεργκ

Η Μπάγερν Μονάχου δεν κατάφερε να τελειώσει την σειρά στο Ίλσχοφεν, αφού οι Κράιλσχαιμ Μέρλινς νίκησαν εντός έδρας με 96-82 και έκαναν το 2-1 στην σειρά των προημιτελικών, ότι έκανε και η Μπάμπεργκ επί της Λούντβινγκσμπουργκ (96-60).

Μπάμπεργκ-Λούντβινγκσμπουργκ: 96-60

Η Μπάμπεργκ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-17). Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να διευρύνουν την διαφορά και προηγήθηκε με 25 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-35).

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο μέρος, με την Μπάμπεργκ να ξεφεύγει και να νικάει εντός έδρας την Λούντβινγκσμπουργκ με 96-60, με αποτέλεσμα να μειώσει την σειρά των προημιτελικών στο 2-1.

Από την Μπάμπεργκ ξεχώρισαν οι Φίλερ, Σένγκφελντερ και Βιτάλι με 14 πόντους έκαστος, ενώ από την Λούντβινγκσμπουργκ διακρίθηκαν οι Μπαρτόλο και Νταρντέν με 11 πόντους.

Περίοδοι: 29-17, 60-35, 82-48, 96-60

Κραιλσχάιμ Μέρλινς-Μπάγερν Μονάχου: 96-82

Η Κραιλσχάιμ Μέρλινς ξέφυγε στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, προηγήθηκε με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-35).

Παρά το γεγονός ότι η Μπάγερν Μονάχου ήθελε να μειώσει την διαφορά, οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησαν εντός έδρας με 96-82, κάνοντας το 2-1 στην σειρά των προημιτελικών.

Από την Κραιλσχάιμ Μέρλινς ξεχώρισαν οι Μπελ-Χάινς και Λασίσι με 34 και 20 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Μπόλντγουιν και Ζίπσερ με 22 και 16 πόντους.

Περίοδοι: 32-19, 54-35, 72-56, 96-82