Κράιλσχαϊμ–Μπάγερν 72-86: Οι Ζίπσερ και Λούτσιτς έστειλαν τους Βαυαρούς στα ημιτελικά

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εκτός έδρας την Κραιλσχάιμ Μέρλινς με 86-72, με αποτέλεσμα να στείλει την σειρά στο 3-1 και να πάρει το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Γερμανικού πρωταθλήματος.

Αν και η Μπάγερν Μονάχου είχε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά, οι δύο ομάδες ήταν ισοπαλία στο σκορ στο τέλος της πρώτης περιόδου (16-16). Οι Βαυαροί με ένα επί μέρους σκορ 24-16, κατάφεραν να προηγηθούν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-32).

Παρά το γεγονός ότι η Κράιλσχαιμ Μέρλινς μείωσε την διαφορά, η Μπάγερν Μονάχου διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε εκτός έδρας με 86-72.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Ζίπσερ και Λούτσιτς με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Κράιλσχαιμ Μέρλινς ξεχώρισαν οι Μπελ-Χάινες και Στάκει ε 32 και 11 πόντους.

Περίοδοι: 16-16, 32-40, 53-64, 72-86