Λούντβινγκσμπουργκ-Μπάγερν 72-82: Έκαναν το break οι Βαυαροί

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εκτός έδρας την Λούντβιγκσμπουργκ με 82-72 και έφερε στα ίσα την σειρά των ημιτελικών του Γερμανικού πρωταθλήματος (1-1).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Λούντβινγκσμπούργκ να έχει τον κύριο λόγο στο προβάδισμα, αλλά τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-19). Η Μπάγερν Μονάχου πάτησε το γκάζι με ένα επί μέρους σκορ 23-14 και προηγήθηκε με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-33).

Παρά την πίεση της Λούντβινγκσμπουργκ, η Μπάγερν Μονάχου διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε εκτός έδρας με 82-72, με αποτέλεσμα να κάνει το break και το 1-1 στην σειρά των ημιτελικών του Γερμανικού πρωταθλήματος.

Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισε ο Σίλει με 22 πόντους, ενώ οι Λούτσιτς και Ζίπσερ σκόραραν από 14 πόντους έκαστος. Από την Λούντβινγκσμπουργκ διακρίθηκε ο Ραντεμπόου με 20 πόντους, με τους Ντάρντεν, Μακλίν και Βόλφαρτ να βάζουν από 10 πόντους.

Περίοδοι: 19-19, 33-42, 64-63, 72-82