Γκέτινγκεν-Μπάγερν 66-80: Με υπογραφή του Τόμας

Η Μπάγερν Μονάχου "απέδρασε" από την έδρα της Γκέτινγκεν, επικρατώντας εκτός έδρας με 80-66 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-2, ενώ η Γερμανική ομάδα έπεσε στο 4-3.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε πιο δυνατά στον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-15). Αν και οι Βαυαροί δεν βρέθηκαν ξανά πίσω σε κανένα σημείο του αγώνα, η Γκέτινγκεν έδειξε ανταγωνιστική, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (34-33).

Οι Βαυαροί πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-14, προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-47). Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Γκέτινγκεν με 80-66.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι ΝτεΣόν Τόμας και Νέναντ Τζέντοβιτς με 18 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Γκέτινγκεν ξεχώρισαν οι Μπόλντγουιν και Μπράουν με 17 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-20, 33-34, 47-60, 66-80