Xάιντελμπεργκ-Άλμπα 81-83: Με buzzer beater του Λο

Η Άλμπα Βερολίνου επικράτησε της Χάιντελμπεργκ με 83-81 εκτός έδρας και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-4, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 4-8.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στα πρώτα λεπτά, με την Xάιντελμπεργκ να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-40). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-58). Η Άλμπα Βερολίνου έβγαλε αντίδραση στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 25-18 και έκανε ντέρμπι την αναμέτρηση, με τον Λο για τους φιλοξενούμενους να σκοράρει buzzer beater και να τους δίνει την νίκη με 83-81.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκε ο Λάμερς με 14 πόντους, με τους Ολίντε και Σίκμα να σκοράρουν από 13 πόντους έκαστος. Από την Xάιντελμπεργκ ξεχώρισαν οι Λόουερι και Τσάμπμαν με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 43-40, 63-58, 81-83