Χάμπουργκ Τάουερς-Άλμπα 80-88: Τέταρτη σερί νίκη με στρατηγό Ντα Σίλβα

Η Άλμπα Βερολίνου με ανατροπή, επικράτησε εκτός έδρας τους Χάμπουργκ Τάουερς με 88-80 και έκανε την τέταρτη σερί της νίκη, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 10-4, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 8-5.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την ομάδα από το Αμβούργο να έχει τον πρώτο λόγο, αλλά την Άλμπα να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-24). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-41).

Οι δύο σύλλογοι εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους Χάμπουργκ Τάουερς να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-60). Η Άλμπα Βερολίνου πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 28-19, νίκησε εκτός έδρας τους Χάμπουργκ Τάουερς με 88-80.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Ντα Σίλβα και Λο με 15 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από τους Χάμπουργκ Τάουερς ξεχώρισαν οι Μπράουν και Χόμεσλει με 22 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-26, 46-41, 61-60, 80-88