Μπάγερν-Κράιλσχαϊμ 93-64: Στο ρελαντί επικράτηση για τους Βαυαρούς

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εντός έδρας την Κράιλσχαϊμ με 93-64 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 19-6 (2η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 12-10 (9η θέση).

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-14). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους σε διψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-32).

Οι Βαυαροί πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 29-17, προηγήθηκαν με 28 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (77-49). Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Κράιλσχαϊμ με 93-64.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Ντζέντοβιτς και Τόμας με 16 πόντους έκαστος. Από την Κράιλσχαϊμ ξεχώρισαν οι Γκούντμουνσον και Λιούις με 25 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 29-14, 48-32, 77-49, 93-64