Σιντέινικς-Μπάγερν 69-82: Με υπογραφή των Ρούμπιτ και Γκίφει

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εντός έδρας την Σιντέινικς με 82-69 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 1-5.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-17). Οι Βαυαροί πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 27-9, προηγήθηκαν με 21 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-26).

Η ομάδα του κόουτς Αντρέα Τρινκιέρι κράτησαν την απόσταση τους σε διψήφια διαφορά πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-47). Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Σιντέινικς με 82-69.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Ρούμπιτ και Γκίφει με 23 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Σιντέινικς ξεχώρισαν οι Μπρόνινγκ και Μουσίντι με 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 17-20, 26-47, 47-62, 69-82