Άλμπα-Κράιλσχαϊμ 100-77: Καταιγιστικοί οι Βερολινέζοι με πλουραλισμό στο σκοράρισμα

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εντός έδρας την Κράιλσχαϊμ με 100-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 7-10.

Αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-16), οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 33-12, προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-37).

Οι "κίτρινοι-μπλε" διατήρησε το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-63). Η Άλμπα ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 25-14, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Κράιλσχαϊμ με 100-77.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Σνέιντερ και Ντέλοου με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ οι Κουμαντζέ και Πρότσιντα είχαν από δώδεκα πόντους έκαστος. Από την Κράιλσχαϊμ ξεχώρισαν οι Λιούις και Μπέιτμον με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-25, 48-37, 75-63, 100-77