Πέζαρο-Αρμάνι 80-94: Οι κόκκινοι απέκλεισαν στα προημιτελικά την ομάδα του Χαραλαμπόπουλου

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Πέζαρο με 94-80, κάνοντας το 3-1 στην σειρά των προημιτελικών και προκρίθηκε στα ημιτελικά του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Αρμάνι είχε τον πρώτο λόγο από την αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με 17 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-17). Οι "κόκκινοι" κράτησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-40).

Οι Μιλανέζοι είχαν την διαφορά τους σε διψήφιο αριθμό πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (71-54). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Πέζαρο με 94-80.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οΙ Σίλντς και Μέλι με 25 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Πέζαρο ξεχώρισαν οι Ντελφίνο και Νταγιέ με 14 και 13 πόντους, ενώ ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος είχε 11 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 27 λεπτά.

Δεκάλεπτα: 17-34, 40-55, 54-71, 80-94