EuroCup: Συντριβή για την Βενέτσια από την Μπουρζ

Η Μπουρζ έκανε το καθήκον της και νίκησε την Βενέτσια με 87-59, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 4-2, με την Ιταλική ομάδα να πέφτει στο 2-4.

Η Μπουρζ πάτησε το γκάζι από τα πρώτα λεπτά και πέρασε μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-16). Η Γαλλική ομάδα κράτησε στην δεύτερη περίοδο το προβάδισμα της και είχε 13 πόντους προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου (47-34).

Η Μπουρζ ξέφυγε με ένα επί μέρους σκορ 24-12 στην τρίτη περίοδο και πέρασε μπροστά με 25 πόντους (71-46). Η Βενέτσια δεν βρήκε αντίστοιχες απαντήσεις και ηττήθηκε εκτός έδρας από την Γαλλική ομάδα με 87-59.

Από την Μπουρζ ξεχώρισε ο Άντζουσιτς με 21 πόντους, ενώ οι Άλεν και Πίκοκ σκόραρε από 13 πόντους έκαστος. Από την Βενέτσια, ξεχώρισαν οι Μπράμος και Νταγιέμε 13 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 27-16, 47-34, 71-46, 87-59