Αρμάνι-Βίρτους 94-84: Ο Σίλντς πήρε το όπλο του

Η Αρμάνι Μιλάνο πήρε το ντέρμπι, νικώντας την Βίρτους Μπολόνια με 94-84, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 20-6 και την πρώτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 18-8 και την τρίτη θέση.

Η Αρμάνι Μιλάνο πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι μπροστά με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-39). Η Βίρτους Μπολόνια, με ένα επί μέρους σκορ 26-17, μείωσε την διαφορά, αλλά οι γηπεδούχοι παρέμειναν μπροστά με πέντε πόντους (70-65). Η Αρμάνι διαχειρίστηκε την κατάσταση και νίκησε την Βίρτους Μπολόνια με 94-84.

Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Σίλντς και ΛεΝτέι με 35 και 21 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Βίρτους Μπολόνια διακρίθηκε ο Αλιμπεγκόβιτς με 18 πόντους, ενώ οι Μπελινέλι και Τεόντοσιτς σκόραραν από 15 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 27-18, 53-39, 70-65, 94-84