Σάσαρι-Λούντβιγκσμπουργκ 82-75: Πρώτη νίκη για τους Ιταλούς με κορυφαίους Μπέντζιους και Μπατλ

H Σάσαρι διατήρησε το προβάδισμα που "έχτισε" από τα πρώτα λεπτά και νίκησε την Λούντβιγκσμπουργκ με 82-75, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 1-3, ενώ η Γερμανική ομάδα έπεσε στο 3-1.

Η Σάσαρι ξεκίνησε δυνατά τα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελσματικά, ήταν μπροστά με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-27). Η Λούντβιγκσμπουργκ αντέδρασε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και πήρε προβάδισμα με πέντε πόντους (47-42, 25'), αλλά η Ιταλική ομάδα με ένα επί μέρους σκορ 17-4, προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-51). Η Σάσαρι διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο, παρά την πίεση της Λούντβιγκσμπουργκ και νίκησε εντός έδρας με 82-75.

Από την Σάσαρι διακρίθηκαν οι Μπέντζιους και Μπατλ με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Λούντβιγκσμπουργκ ξεχώρισαν οι Σιμόν (7ρ.) και Ντάρντεν (7ρ.) με 26 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα:18-8, 36-27, 59-51, 82-75