Αρμάνι-Ρέτζιο Εμίλια 84-74: Έκανε το 8/8 με υπογραφή Ροντρίγκεθ και Ντατόμε

Η Αρμάνι Μιλάνο δεν αγχώθηκε που έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο και επικράτησε εντός έδρας της Ρέτζιο Εμίλια με 84-74, με αποτέλεσμα να κάνει το 8/8 και να παραμείνει στην πρώτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 3-5 και την 13η θέση.

Η Ρέτζιο Εμίλια ήταν πιο αποτελεσματική στα πρώτα λεπτά και πήρε προβάδισμα με επτά πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-17). Η Αρμάνι Μιλάνο έφερε τα πάνω κάτω στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 32-21, πρσπέρασε μπροστά και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-45).

Αν και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στον ένα πόντο (62-62, 27' λεπτό), αλλά οι πρωτοπόροι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-63).  Οι Μιλανέζοι διεύρυναν την διαφορά τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν την Ρέτζιο Εμίλια με 84-74.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Σέρχι Ροντρίγκεθ και Λουίτζι Ντατόμε με 22 και 20 πόντους αντίστοιχα, με τον Κωνσταντίνο Μήτογλου να έχει δέκα πόντους, τρείς ασίστ και ένα ριμπάουντ. Από την Ρέτζιο Εμίλια ξεχώρισαν οι Χόπκινς (12ρ.) και Ολισεβίτσιους με 21 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-24, 49-45, 67-63, 84-74