Τορτόνα-Αρμάνι 64-81: Φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε την νίκη

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Τορτόνα με 81-64 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-2 (1η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 10-10 (7η θέση).

Η Τορτόνα είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-19).  Αλλαγή σκηνικού στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Αρμάνι Μιλάνο να παίρνει τα ηνία του αγώνα και να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-37).

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 23-14 και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-51). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Τορτόνα με 81-64.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Μπαλντάσο και Αλβίτι με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Τορτόνα ξεχώρισαν οι Μακούρα και Σάντερς με 15 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 22-19, 37-40, 51-63, 64-81