Βίρτους-Αρμάνι 74-96: Εμφατικό διπλό για τους Μιλανέζους

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Βίρτους Μπολόνια με 96-74, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 11-2.

Δυνατό ξεκίνημα για την Αρμάνι, η οποία ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-15). Οι "κόκκινοι" ανέβασαν την διαφορά στους 16 πόντους στο 15' λεπτό (36-20), με τους γηπεδούχους να μειώνουν την απόσταση, για αυτό και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-32).

Η ομάδα του κόουτς Ετόρε Μεσίνα ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 25-18, προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-50). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Βίρτους Μπολόνια με 96-74.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκε ο Ντέιβις με 23 πόντους, με τους Μπάρον και Λουβαβού Καμπαρό να σκοράρουν από 17 πόντους έκαστος. Ο Ναζ Μήτρου Λονγκ είχε δέκα πόντους, δύο ασίστ και ένα ριμπάουντ σε 18 λεπτά. Από την Βίρτους Μπολόνια ξεχώρισαν οι Τέοντοσιτς και Μπελινέλι με 17 και δέκα πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 15-19, 32-40, 50-65, 74-96