Ναντέρ-Βιλερμπάν 85-81: Πάλι ήττα για τους ασπρόμαυρους που προβληματίζουν

Η Ναντέρ νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 85-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-2, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 4-3.

Η Βιλερμπάν ήταν σαρωτική στα πρώτα λεπτά του αγώνα και ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-14). Αν και η Ναντέρ είχε ένα επί μέρους σκορ 26-18 στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Βιλερμπάν είχε απαντήσεις και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-40).

Οι "ασπρόμαυροι" κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και αν και τους πίεσαν οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόου (64-60). Η Ναντέρ όμως είχε το momentum του αγώνα και με ένα επί μέρους σκορ 25-17 στην τέταρτη περίοδο, νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 85-81.

Από την Ναντέρ διακρίθηκαν οι Μπίμπινς και Σένε με 27 πόντους, ενώ ο Φαλ-Φαγιέ είχε δέκα πόντους. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Λι και Φαλ (12 ριμπάουντ και 1 ασίστ) με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 14-25, 40-43, 60-64, 85-81