Μονακό-Γκραβελίνς 91-76: Έκανε 9/9 η ομάδα του Πριγκιπάτου με σαρωτικό τρόπο

Η Μονακό νίκησε εντός έδρας την Γκραβελίνς με 91-76 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν εννέα ήττες σε ισάριθμους αγώνες. Η ομάδα του Πριγκιπάτου δεν είχε στην διάθεση της τον Μάικ Τζέιμς για λόγους ξεκούρασης.

Η Γκραβελίνς είχε τον πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-16). Η Μονακό πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 25-15, προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-38).

Η ομάδα του Πριγκιπάτου ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-18, προηγήθηκε με 12 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-56). Η Μονακό κράτησε την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Γκραβελίνς με 91-76.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Ντιαλό και Λόιντ με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Γκραβελίνς ξεχώρισαν οι Φοφανά και Αγκί με 19 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-23, 41-38, 68-56, 91-76