Σαλόν Σαονέ - Βιλερμπάν 85-75: Την έριξε στην πέμπτη θέση ενόψει Ολυμπιακού

Η Σαλόν Σαονέ υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Βιλερμπάν με 85-75, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 3-5 και την 14η θέση, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 5-3 και την πέμπτη θέση.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στα πρώτα λεπτά και παρότι η Σαλόν Σαονέ προηγήθηκε με τρεις πόντους (17-14), οι ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-23).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες είχαν τα καλά τους διαστήματα, με τους γηπεδούχους να παίζουν πιο αποτελεσματικά και να βρίσκονται με τρεις πόντους μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου (44-41).

Αν και η Βιλερμπάν πέρασε μπροστά σε δύο στιγμές (48-47) στο δεύτερο ημίχρονο, η Σαλόν Σαονέ παίζοντας πιο αποτελεσματικά, είχε προβάδισμα με εφτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-61). Η Βιλερμπάν δεν βρήκε λύσεις στην τέταρτη περίοδο, με την Σαλόν Σαονέ να νικάει με 85-75.

Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Λάιτι και Γουόλτον με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Σαλόν Σαονέ διακρίθηκαν οι Κρόφορντ και Αρμάντ με 27 και 22 πόντους.

Υπενθυμίζουμε ότι δεν αγωνίστηκαν οι Φολ, Φρίμαν, Χάουαρντ και Νουά από την Βιλερμπάν.

Περίοδοι: 23-23, 44-41, 68-61, 85-75