Μακάμπι Τ.Α.-Μπνει Χερζλίγα 98-75: Άνετη νίκη με οδηγό τον Ζίζιτς

H Μακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε άνετα την Μπνέι Χερζλίγια με 98-75 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 12-2, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 5-10.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μακάμπι Τελ Αβίβ να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-20).  Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 24-16, ξέφυγαν στο σκορ και πήραν προβάδισμα με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-36).

Η "ομάδα του λαού" πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα, με αποτέλεσμα να είναι μπροστά 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-56). Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και η Μακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε την Μπνει Χερζλίγα με 98-75.

Από την Μακάμπι Τελ Αβίβ ξεχώρισαν οι Ζίζιτς και Μπλέιζερ με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπνέι Χερζλίγα διακρίθηκαν οι Κλαρκ και Τόμας με 21 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-20, 45-36, 75-56, 98-75